Praktikus szempontból olyan kádat kerestünk, amiben kényelmesen lehet zuhanyozni, illetve elég hosszú is. Sok választási lehetőséget nem találtam az úgynevezett “kulcslyuk” kádak piacán. Egyrészt volt a Riho, másrészt az Alföldi gyár Dodona terméke.
![]() |
Riho Dorado |
![]() |
Alföldi Dodona |
Míg az előbbi organikusabb, kicsit öblösebb forma, addig az Alföldi kívülről nem mutat sokat, viszont van belőle egészen hosszú méret.
Mielőtt még véglegesen döntöttünk volna, kiderült, hogy az akrill kádak 3 fő minőségi osztályba tartoznak, és nagyon nem mindegy, milyen anyagra adunk ki pénzt.
Mint az okos netről megtudtam: “Többféle minőségű akrilt különböztetünk meg: az úgynevezett „ABS akril” közepes minőséget takar, míg a „100% szaniterakril” nagyon jó minőségű és javíthatóságú termékek jelzője. A „Lucite akril” jelzés a kiváló minőségre, a hosszú élettartamra és a javíthatóságra garancia. E termékek színe kitűnően harmonizál a kerámia szaniterekkel.”
Nos, a Riho és az Alföldi is Lucite akril kádakat gyárt, szóval bármelyik jó választás lehet!
A hossza és az egyenes vonala miatt a Dodona mellett voksoltunk, és leadtuk a rendelést. Ekkor derült ki, hogy pont fél éve nem gyártják már ezt a terméket, és a kifutó készlet is elfogyott. Esetleg néhány darab az országban előfordulhat kiállítási darabként, de valószínű nem a leghosszabb méretben…pffff!
Férjre hárult a feladat, hogy felkutassa az országban maradt Dodona kádakat. Végül Kecskeméten, egy fürdőszobaszalon raktárában fellelte a szerintem utolsó darab 180 cm hosszú Dodonát. Még alkudtunk is belőle – mert mégiscsak régi modell, meg látatlanban vesszük, ki tudja mi baja lehet, blablabla – és le is szállították nekünk. Tökéletes állapotban, gyári csomagolásban érkezett.
A beépítéskor hisztérikaként ismételgettem, hogy “mint a szemetek világára, mert ebből nincs még egy!!!!”, úgyhogy szerintem nem is tartottak teljesen százasnak a szakik.
A beépítés alatt és a burkolás felénél: